Op 25 augustus 2026 startte EARLI SIG1 Assessment Conference. Drie dagen vol inspiratie en het delen van ideeën over beoordeling in diverse onderwijs- en werkomgevingen. Dit jaar maakte het lectoraat Beroepsonderwijs deel uit van de organisatiecommissie, samen met de Universiteit Utrecht en het UMC Utrecht. Bas Agricola (senior onderzoeker lectoraat Beroepsonderwijs) en Liesbeth Baartman (lector Beroepsonderwijs) maken deel uit van de organisatiecommissie, samen met Renske de Kleijn, Claudia Tielemans en Irem Yazaci, en natuurlijk SIG-coördinatoren Niels van der Baan, Maryam Alqassab en Sara Pimenta. Een fantastische groep mensen!
25 augustus – Inspiratie van de eerste dag
1. Bas Agricola, Kitty Meijer (onderzoeker lectoraat Beroepsonderwijs) en Simone Buys (promovendus lectoraat Beroepsonderwijs) organiseerden een sessie in een samenwerkingsruimte over de autonomie van studenten en de mogelijkheden die programmatische beoordeling biedt. We hadden een zeer prettige interactie met andere onderzoekers over de conceptualisering van de centrale constructen in ons project in twee interactieve rondes.
2. Samen met Judith Gulikers, Tamara van Schilt, Renske de Kleijn en Kelly Beekman organiseerde Liesbeth een discussieruimte over het dubbele doel van feedback bij programma-evaluatie. We hadden levendige discussies over spanningen, mogelijke mechanismen en oplossingen.
Tijdens de borrel in het centrum van Utrecht werden de prettige gesprekken voortgezet, met veel interessante uitwisselingen, nieuwe contacten en ideeën voor de komende twee dagen.
26 augustus – terugblik op een mooie bijdrage
Op de tweede congresdag presenteerde Nienke Boere (promovendus bij het lectoraat Beroepsonderwijs en het lectoraat Onderzoekend Vermogen) haar poster over het begrijpen van de ontwikkeling van leerkrachten in formatieve beoordeling. Tijdens de presentatie had ze interessante en zeer nuttige gesprekken over hoe ze haar datatriangulatie kon aanpakken.
27 augustus – afsluitend panelgesprek
Op de laatste dag werd de conferentie afgesloten met een paneldiscussie waaraan Nienke en Kitty deelnamen als panelleden en Bas Agricola als moderator optrad. De discussie stond in het teken van het conferentiethema ‘Opening up assessment and evaluation to new possibilities’ en onderzocht hoe beoordelingspraktijken transparanter, adaptiever en responsiever kunnen worden voor diverse leerlingen en contexten.