Kennisatelier Bouwen aan Gemeenschappen : Van ontmoeting naar verbinding in de wijk
Hoe kunnen we wijken zodanig creëren of aanpassen dat bewoners zich verbonden voelen, elkaar ontmoeten en zo samen bouwen aan een gezonde(re) leefomgeving? Kom meer te weten tijdens het kennisatelier ‘Bouwen aan Gemeenschappen’. Zo werken we samen aan een sterke(re) sociale structuur en betere gezondheid in bestaande en nieuwbouwwijken.
We delen tijdens het kennisatelier inzichten die deels gebaseerd zijn op twee ZonMw-projecten binnen het programma Gezonde Leefomgeving Integrale Aanpak,: Ontmoeting in de wijk en Bouwen aan een gezonde gemeenschap.
Anton Boonen, lector duurzame gemeenschappen bij de Hogeschool Utrecht, neemt ons mee in hoe het opbouwen en versterken van duurzame gemeenschappen kan helpen bij het verminderen van groeiende sociale ongelijkheid.
We organiseren daarnaast meerdere workshops over onder andere:
- het creëren van een gemeenschappelijk kader: hoe zien bewoners een gezonde
leefomgeving voor zich in een wijk die in ontwikkeling is en hoe kun je hier zelf mee aan
de slag? - ruimtelijke toekomstperspectieven voor een inclusievere samenleving: iedereen heeft
recht op een gezonde en sociale buurt. - best practices: samen in gesprek over goede voorbeelden. Hoe kun je bouwen aan
gemeenschappen binnen jouw werkveld?
Het wordt een inspirerende bijeenkomst met praktijkvoorbeelden, interactieve workshops en
nieuwe mogelijkheden om samenwerkingen te versterken.
Dit kennisatelier is bedoeld voor gemeenteambtenaren (sociaal en fysiek domein), wethouders, wijkmanagers, GGD’en, professionals en bewoners uit de wijk, onderwijsinstellingen
Praktische info
Hotel Theater Figi te Zeist
Donderdag 19 juni van 13.30-17.00 uur (inloop vanaf 13.00 uur)